Champions League

Krymin nuk e emocionin muzika e Championsit, Lushkja lider te Sheriffi

Tirana e nisi aventurën europiane me një humbje 1-0 ndaj Dudelange, në Luksmeburg, por krahas bardhebluve, në fushë zbritën edhe shqiptarë të tjerë, që përfaqësojnë skuadra të ndryshme europiane.

Kështu Regi Lushkja ishte titullar i padiskutueshëm në transfertën që Sheriff Tiraspol luajti ndaj boshnjakëve të Zrinjskit dhe bri një paraqitje për t’u admiruar. Mesfushori shqiptar ishte nga më të mirët në fushë për moldavët e Sheriffit, të cilët do të provojnë kalimin e turit në ndeshjen e kthimit të martën e ardhshme.

Titullar në Champions ishte edhe mbrojtësi shkodran Ardit Krymi, që u bashkua vetëm një muaj më parë me bjellorusët e Shakhtar Soligorsk dhe u rreshtua në pozicionin e tij të preferuar, aty para mbrojtjes.

Shkodrani ishte një digë e vërtetë dhe dha kontributin maksimal që Shakhtari të marrë një barazim pa gola ndaj sllovenëve të Mariborit, ndërsa titullarë për bjellorusët ishin edhe mesfushori i kombëtares, Valon Ahmedi, si dhe sulmuesi brazilian Vitor Feijao, i cili mbylli sezonin e kaluar me Kukësin.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency