Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Kthehuni në realitet dhe mbani vendin që ju takon”, Ferdinand ul me “këmbë në tokë” Emery

Manchester United mposhti Aston Villan me shifrat 1-0 falë golit të Bruno Fernandes teksa “Djajtë e Kuq” i shkaktuan humbjen e parë pas dhjetë ndeshjes skuadrës së drejtuar nga trajneri Unai Emery. Pas sfidës, legjenda e United, Rio Ferdinand theksoi se Aston Villa duhet të qëndrojë me këmbë në tokë dhe të mbajë pozicionin e saj në Premier League duke mos pretenduar më shumë se nga ëfarë mund të arrijë.

“Jam i lumtur sepse United ndali ecurinë pozitive të Aston Villas, kishin 10 ndeshje pa humbje. Unai Emery dhe skuadra e tij po bënin mrekulli ndeshje pas ndeshje, por kush i ndali ata? Bruno Fernandes. Kështu që Aston Villa të kthehet në realitet dhe të mbajë vendin që i takon, edhe Emery i bëj thirrje të qetësohet.

Lexo edhe: 

United e meritoi tërësisht fitoren, më vjen mirë edhe për Bruno Fernandes. I meriton numrat që ka regjistruar në këtë sezon. Nëse Fernandes do të ishte pjesë e Arsenalit jam i sigurt se Topëinjtë do t’i kishin bërë një statujë jashtë Emirates.

Besoj se në sezonin pasardhës, Fernandes do të jetë kapiten i parë i skuadrës, e meriton këtë status. Është lojtari që ka pasur më shumë impakt prej momentit kur është transferuar në Old Trafford, është në një progres të vazhdueshëm”, u shpreh Ferdinand.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...