Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Kthesa e papritur, Bonucci drejt transferimit në Bundesliga

Ditë të vështira dhe plot dilema për Leonardo Bonuccin. Pas përfundimit të aventurës së gjatë me Juventusin, mbrojtësi i njohur italian ndodhet pa ekip.

Disa skuadra kanë dalë në skenë, si Lazio apo Ajax, por ende asnjë marrëveshje. Së fundmi është përfolur edhe për një transferim të mundshëm te Fiorentina.

Ndërkohë që Union Berlin po tenton ta joshë për të luajtur në Bundesliga dhe… Champions League. Kompeticion ku do të garojë skuadra kryeqytetase.

Lexo edhe: 

Ide që e tundon jo pak 36-vjeçarin. Agjenti i tij po bisedon me drejtuesit e klubit gjerman dhe së shpejti mund të kemi një akord mes palëve.

Me Unionin që do të siguronte një tjetër përforcim të rëndësishëm në prapavijë nga Serie A pas Robin Gosens.

Bonucci ka një eksperiencë të madhe mbi supe. Shumë trofe të fituar me Juventusin, klub ku kaloi 12 sezone në total.

Ndërkohë që mban shiritin e kapitenit në kombëtaren e Italisë. Fanellën e kaltër e ka veshur 121 herë. Dhe në tetë raste ia ka dalë të shënojë.

Nëse gjen gjuhën e përbashkët dhe firmos me Union Berlin, kjo do të ishte aventura e parë jashtë Italisë për Bonuccin.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...