Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kualifikim I pasigurt, por italia përgatit bluzën e ‘Rusi 2018’

Ndonse kombëtarja Italiane e futbollit ende nuk e ka siguruar pjesëmarrjen në fazën finale të botërorit ‘Rusi 2018’, kjo nuk i ka penguar ata të bëjnë gati bluzën me të cilën do të prezantohen atje. Ka qenë pikërisht website i specializuar footyheadlines.com, që ka zbuluar uniformat e Italisë për botërorin rus.

Kur kanë mbetur edhe dy takime kualifikuese për t’u luajtur, Italia duket se do ta ketë të pamundur t’i marrë Spanjës vendin e parë të renditjes, pozicion që sjell edhe kualifikimin direkt për në fazën finale të botërorit. Kështu, nëse Italia përfundon në vendin e dytë të renditjes, do t’i duhet të luajë Play Off-in, kundër njërit prej vendeve të dyta nga grupet e tjera, për të siguruar pjesëmarrjen.

Italia do të përballet edhe me Shqipërinë, në ndeshjen e fundit në grup, për fazën eliminatore të botërorit. Takimi do të luhet më 09 Tetor, në orën 20:45, në stadiumin ‘Loro Boriçi’, në Shkodër dhe do të transmetohet nga Supersport.

Lajme të tjera

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...