Futboll

Kualifikimi i Algjerisë/ Festa pasohet nga kaosi në Francë, humb jetën një grua (Foto)

Kualifikimi i Algjerisë për në gjysmëfinalet e Kupës së Afrikës, ardhur pas goditjes së penalltive kundër Bregut të Fildishtë, shkaktoi një valë të gjatë festimesh nga tifozët e kësaj kombëtareje.

Kjo nuk ndodhi vetëm në shtëpi, por edhe në Francë, në Paris në veçanti, që mbrëmjen e djeshme u pushtua nga makinat me bori të takuara, apo në zona të caktuara u ngjyros në të bardhë dhe të gjelbër. Fatkeqësisht, kjo lloj feste u njollos edhe nga huliganizmi e një aksident fatal.

Kështu, në Montpellier, një tifoz algjerian humbi kontrollin e veturës dhe përplasi një familje, duke lënë të vdekur nënën dhe plagosur rëndë dy fëmijët e saj të mitur, që ndodhen të shtruar në spital.

Edhe një fëmijë tjetër u përfshi në këtë aksident, i plagosur rëndë. Në Paris, lagjja Barbès, ku jeton një komunitet i madh algjerian, u bllokua totalisht nga trafiku. Shumë tifozë dolën me makina në “Champs Elysees”, ku gjatë natës pati disa individë, që shfrytëzuan kaosin festiv për të shkatërruar e vjedhur disa dyqane.

Në fund, turma e tifozëve në Paris, ashtu si në Marseille, u shpërnda vetëm pas ndërhyrjes së fortë të policisë. Bilanci i festimeve ishte: 30 tifozë të ndaluar dhe 20 agjentë policorë të lënduar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency