Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Kualifikimi në 1/16-at, trajneri i Senegalit: Fitoren ia dedikoj lojtarit që duhej të ishte me ne!

Trajneri i Senegalit, Aliou Cisse ia ka dedikuar fitoren, 1-2, ndaj Ekuadorit yllit të ekipit të tij, Sadio Mane, i cili humbi Kupën e Botës Katar 2022 prej një dëmtimi.

“Dëshiroj t’ia kushtoj këtë fitore edhe një njeriu që po bën gjëra të jashtëzakonshme për vendin, që fatkeqësisht sot nuk është këtu. Ky njeri quhet Sadio Mane.”-tha Cisse në konferencën e dhënë për mediet.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...