Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Kualifikimi në Champions nuk mjafton, kampionët shkarkojnë trajnerin

Club Brugge ishte një ndër surprizat më të bukura të fazës së grupeve në Champions League. Kampionët e Belgjikës u kualifikuan si vend i dytë pas Portos, duke lënë jashtë kompeticionit më të rëndësishëm për klube emra si Atletico Madrid dhe Bayer Leverkusen.

Shorti i ka vendosur përballë Benfikës për një biletë në çerekfinale, ndërkohë që drejtuesit kanë vendosur të shkarkojnë trajnerin Carl Hoefkens, i cili ishte “arkitekti” i kualifikimit fantastik.

44-vjeçari, i cili luajti për katër sezone si futbollist me Club Brugge, mori drejtimin e skuadrës belge në verë, fitoi Superkupën, por as aventura fantastike në Europë nuk mjaftoi për të evituar shkarkimin.

Niveli i lojës dhe mungesa e rezultateve në kampionat (12 pikë larg kreut) dhe Kupë, nuk janë të kënaqshme, pavarësisht kualifikimit në Champions League”, u shpreh Vincent Mannaert, CEO i klubit.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Spanjë

E ardhmja e Ansu Fatit është në pikëpyetje, me sulmuesin që nuk bindi me huazimin te Brighton, por që nuk është as në planet...

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....