Kategoria Superiore

Kualifikimi në Kupë, “trampolinë” që i shërben Bylisit edhe në kampionat

Bylisi nuk është një klub i madh, nuk ka fituar trofe pa fund, madje nuk ka fituar asnjë, dhe i është shfaqur vitrinës së madhe të  futbollit shqiptar në fund të viteve ‘90 e më tej, për këtë arsye kualifikimi në çerekfinale të Kupës është një hap i madh përpara për të synuar një arritje historike. Ky kualifikim mund t’i shërbejë shumë dhe riaktivizimit të helikave në kampionat.

Ballshiotët, që e nisën si një surprizë e bukur dhe u shndërruan rrugën në një realitet në këtë edicion, nuk e kanë siguruar ende fitoren e parë në Superiore në këtë vit 2020. Dy humbje dhe dy barazime. Nuk është fundi i botës, përkundrazi, luhatjet edhe mund të ndodhin, për më shumë tek një skuadër që një pjesë të konsiderueshme të elementëve i ka me pak përvojë në Superiore, shtoi edhe faktin që tashmë asnjë kundërshtar nuk e nënvlerëson.

Duhet një trampolinë për t’u ngjitur lart dhe ndoshta ky kualifikim në Kupë, ndaj një rivali mjaft të vështirë si Laçi, ndoshta do të shërbejë  kryesisht për këtë arsye, një bonus  moral për të funksionuar sërish në kampionat, dhe ku ka më mirë sesa të rikthehesh tek fitorja ndaj liderit aktual të Superiores, Kukësit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency