FA Cup

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Skuadra e Chelsea-t arrin të kualifikohet në fazën e 1/8-ave të FA Cup, pasi mposhti 1-2 Hull City-n brenda në “KCOM Stadium”. Blutë e Londrës ishin gjatë gjithë ndeshjes në kontroll të lojës dhe rezultatit, por rrezikuan disi në fund, pas shkurtimit të diferencës nga vendësit.

Skuadra e drejtuar nga Frank Lampard e gjeti golin që në minutën e 6-të me Batshuayi, ndërsa në pjesën e dytë Tomori thelloi diferencën në 0-2. Hull City nuk u dorëzua dhe në minutën e 78-të hapi ndeshjen me Grosickin, por asgjë më shumë, pasi skuadra e Premier League-s, me shumë përvojë, arriti ta administronte avantazhin.

Nuk ia del ta mbyllë që në ndeshjen e parë çështjen e kualifikimit Tottenhami, që barazoi 1-1 në fushën e Southamptonit. Son Heung-Min realizoi golin e parë të sfidës në minutën e 58-të, por Boufal, 3 minuta para fundit të kohës së rregullt i dha edhe një shans tjetër Southamptonit për të tentuar kualifikimin, edhe pse ndeshja e dytë do të zhvillohet në fushën e londinezëve.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency