Kupa e Italise

Kualifikohet edhe Atalanta, në çerekfinale gjen Napolin

Atalanta ka arritur të mposhtë Sassuolon me rezultatin 2-1, në takimin e vlefshëm për fazën e 1/8-ave të Kupës së Italisë dhe ka siguruar kualifikimin në çerekfinale. Pa shumë prej titullarëve, skuadra e Gasperinit mori lojën nën kontroll që në fillim, duke shënuar 2 herë në pjesën e parë, me anë të sulmuesit Cornelius dhe mbrojtësit Toloi.

Në pjesën e dytë Sassuolo e shtoi presionin, ndërsa një autogol i Toloit bëri që të rihapej sfida. Në minutën e 89’, ishte Jasmin Kurtiç që u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe la Atalantën me 10 futbollistë, duke i bërë minutat shtesë vërtetë dramatike.

Pas vërshëllimës së 3-fishtë, Atalanta siguroi kualifikimin, ndërsa në çerekfinale do t5ë gjejë përballë Napolin, sfidë në të cilën do të ketë edhe një mini-derbi mes futbollistëve të kombëtares, Hysaj i Napolit dhe Berisha i Atalantës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency