Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Francës

Kualifikohet Monaco, St Etienne eliminohet nga një skuadër e kategorisë së katërt

Skuadra e Monacos në çerekfinale të Kupës së Francës. Ekipi nga principata eliminoi Lensin të cilin e mposhti 2-4 në “Stade Bollaert-Delelis”, ku e hipotekoi praktikisht kualifikimin që në pjesën e parë. Rezultati shkoi 0-3 pa u mbushur gjysmë ore lojë, teksa e tundën rrjetën Ben Yedder, Jean Lucas dhe Diop. Në fundin e pjesës së parë shkurtoi diferencën në 1-3 Said, ndërsa goli i Kalimuendo rihapi ndeshjen në të 53-tën. Gjithsesi, në fundin e sfidës realizoi golin e rezultatin përfundimtar 2-4 dhe të dytin personal Ben Yedder.

Vazhdon të befasojë skuadra Gergerac, që luan në nivelin e katërt të futbollit francez. Kjo skuadër modeste eliminoi në fazën e 1/8-ave një ekip me traditë se St Etienne, falë golit të shënuar nga Escarpit në minutën e 76-të.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...