Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Kualifikueset e EURO 2024 ndaj Izraelit, Zvicrës dhe Bjellorusisë/ Lista e Kosovës për takimet e muajit nëntor

Kosova luan shansin e fundit për Europianin
Kosova luan shansin e fundit për Europianin

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet e muajit nëntor, të vlefshme për kualifikueset e EURO 2024.

Gjatë nëntorit përfaqësuesja e Kosovës do të luajë kundër Izraelit, takim i prapambetur nga muaji tetor, si dhe do të përballet edhe me Zvicrën e Bjellorusinë.

Lexo edhe: 

Në listën e trajnerit Primoz Gliha mungon kapiteni Amir Rrahmani dhe sulmuesi Edon Zhegrova.

Lista e Kosovës për kualifikueset e EURO 2024, për ndeshjet e muajit nëntor:

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...