Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Kujdes, Chelsea botë tjetër”, Werner paralajmëron Nkunkun

Timo Werner paralajmëron Christopher Nkunku në lidhje me aventurën që do nisë në verë te Chelsea. Sulmuesi francez do të firmosë me klubin londinez në fundin e sezonit, ndërkohë që Leipzig do të përfitojë rreth 66 milionë euro.

Werner kaloi dy sezone plot oshilacione në “Stamford Bridge”. Verën e kaluar vendosi të rikthehej te Leipzigu, ndërkohë që ka një mesazh për kolegun e tij të sulmit tek ekipi gjerman.

Nkunkut mund t’i tregoj për përvojat e mia pozitive dhe negative te Chelsea, por një gjë është e sigurt: në atë klub nuk mund të luajë siç luan këtu te Leipzigu.

Atje ka më shumë konkurrencë, jo vetëm në aspektin sportiv, por edhe atë mendor”, bëri të ditur sulmuesi i kombëtares gjermane, i cili humbi pjesëmarrjen në Katar 2022 për shkak dëmtimi.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...