Kategoria Superiore

Kukësi, a rrezikohet turpi i madh?!

Çfarë ka ndodhur me Kukësin?! Një ekip që e nisi me ambicie titulli dhe ka përfunduar duke hedhur sytë pas krahëve për t’u mbrojtur nga “play-out”-i.  Nga edicioni i shkuar, kur blutë e mbyllën në vendin e dytë, ka patur shumë ndryshime, por kjo nuk është dicka e re tek Kukësi, sepse ikjet e ardhjet masive tek Kukësi kanë ndodhur gjithmonë, madje edhe pas sezonit kur skuadra u shpall kampion, atëherë çfarë e ka gjetur këtë ekip?! Ndoshta presidenti i nderit i angazhuar me politikë e ka lënë skuadrën pak më shumë të qetë se sa duhet, prurjet e merkatos së verës , por edhe ato të janarit nuk kanë bërë një diferencë të jashtëzakonshme, përjashto Agim Ibraimin, mbrojtja fut ujë nga të gjitha anët dhe këtë e tregojnë numrat, sepse më shumë se Kukësi kanë pësuar vetëm 2 skuadrat e fundit.

Që do të ketë një ndryshim rrënjësor sezonin tjetër, kjo as nuk diskutohet, një situatë të tillë Kukësi nuk e ka përjetuar që në kohën kur në 2012-ën erdhi për herë të parë në Superiore. A ka anë pozitive, po edhe ka, për shembull faza sulmuese nuk është se ka funksionuar duke qënë se vetëm dy ekipe kanë shënuar më shumë, Partizani e Laçi, megjithatë nuk mjafton, përveçse anën teknike ku ekipi ka shfaqur mangësi, Kukësi ka deficite edhe në aspektin karakterial, duket ndonjëherë si skuadër e dorëzuar, dhe një ekip i dorëzuar mund të rrezikojë edhe turpin e madh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency