Kategoria Superiore

Kukësi arrin akordin me Plakun, Shameti: Duam grupet e Europa League(Video)

“Restart” për Kukësin. Pak javë pushime dhe nënkampionët janë rikthyer të stërviten në fushë me sytë nga vendimi i CAS-it për Skënderbeun që do të përcaktojë edhe se cili do të jetë kompeticioni i bluve, Champions apo Europa League. Trajneri Peter Pacult nuk ka pasur në dispozicion të gjithë grupin me Rrumbullakun , Allën e Kalen qe ende nuk jane kthyer ne Shqiperi , ndërkohë që ka rigjetur fushën  pas dëmtimit Stivi Frashëri. Në këtë seancë kanë qënë edhe prurjet e reja si Kalaja apo portieri Maloku. Ndjesia në rifillim është gjithnjë e veçantë edhe kur ke shumë përvojë si Yli Shameti i cili e rinis me dëshirën për të bërë mirë në Kupat e Europës.

Kapiteni e ka provuar shijen e titullit , Kupës dhe Superkupës , qershia mbi tortë do të ishte pjesmarrja në grupet e Europa Leagues.

E ardhmja e gjirokastritit ende nuk është përcaktuar pasi kontrata aktuale përfundon në fund të kupave të Euopës, por Kukësi mbetet prioriteti kryesor për 34-vjeçarin.

Blutë e kanë nisur më marsh të 5-të merkaton e verës dhe së fundmi është gjetur akordi me Sebino Plakun. Sulmuesi fillimisht do të nënshkruajë vetëm për kompeticionet europiane. Ditët në vijim 33-vjeçari pritet të zbresë në stërvitje me Kukësin.

Sha

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top