Kategoria Superiore

Kukësi arrin akordin me Plakun, Shameti: Duam grupet e Europa League(Video)

“Restart” për Kukësin. Pak javë pushime dhe nënkampionët janë rikthyer të stërviten në fushë me sytë nga vendimi i CAS-it për Skënderbeun që do të përcaktojë edhe se cili do të jetë kompeticioni i bluve, Champions apo Europa League. Trajneri Peter Pacult nuk ka pasur në dispozicion të gjithë grupin me Rrumbullakun , Allën e Kalen qe ende nuk jane kthyer ne Shqiperi , ndërkohë që ka rigjetur fushën  pas dëmtimit Stivi Frashëri. Në këtë seancë kanë qënë edhe prurjet e reja si Kalaja apo portieri Maloku. Ndjesia në rifillim është gjithnjë e veçantë edhe kur ke shumë përvojë si Yli Shameti i cili e rinis me dëshirën për të bërë mirë në Kupat e Europës.

Kapiteni e ka provuar shijen e titullit , Kupës dhe Superkupës , qershia mbi tortë do të ishte pjesmarrja në grupet e Europa Leagues.

E ardhmja e gjirokastritit ende nuk është përcaktuar pasi kontrata aktuale përfundon në fund të kupave të Euopës, por Kukësi mbetet prioriteti kryesor për 34-vjeçarin.

Blutë e kanë nisur më marsh të 5-të merkaton e verës dhe së fundmi është gjetur akordi me Sebino Plakun. Sulmuesi fillimisht do të nënshkruajë vetëm për kompeticionet europiane. Ditët në vijim 33-vjeçari pritet të zbresë në stërvitje me Kukësin.

Sha

To Top