Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Kukësi bën goditjen e madhe, rikthen në skuadër sulmuesin e mirënjohur

Vasil Shkurtaj është zyrtarisht futbollist i Kukësit. Njoftimi u dha nga vetë klubi verilindor në faqen e tij. Në fakt, bëhet fjalë për një rikthim, pasi 29-vjeçari ka luajtur edhe më parë me fanellën blu.

Vasil Shkurtaj gjatë përvojës së parë me Kukësit u aktivizua në 46 ndeshje të Superiores, duke shënuar në total 27 gola. Ai iu bashkua verilindorëve në janar të vitit 2019 dhe për pjesën e mbetur të sezonit e gjeti rrjetën në pesë raste. Sezonin pasardhës ishte pa dyshi, një nga sulmuesit më të mirë të kampionatit me 22 gola në total. Në verë të vitit 2020 u transferua në Kinë të Jiangxi Beidamen, por e mbylli me këtë skuadër me aktivizimin në vetë, tetë ndeshje dhe një gol të shënuar në kampionat.

Njoftimi i Kukësit

Futboll Klub Kukësi njofton se sulmuesi Vasil Shkurtaj është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Sulmuesi 29-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin një kontratë deri në fund të sezonit me opsion rinovimin edhe për një tjetër sezon, duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër.

Sulmuesi shtatlartë rikthehet te skuadra jonë, pas një aventure në Kinë, duke u vënë menjëherë në dispozicion të skuadrës për pjesën e mbetur të sezonit. Shkurtaj bëhet kështu afrimi i dytë në merkaton e janarit.

Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje sulmuesit dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirë se vjen Vasil!

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...