Champions League

Kukësi beson, por La Valetta nuk është e lehtë

Barazim pa gola, shumë pak lojë e krijuar dhe mungesë rrezikshmërie në fazën sulmuese. Kukësi shpërdoroi një shans të mirë për tu kualifikuar në turin tjetër, duke treguar se ekipi i Pakult ka ende nevojë të kolaudohet, madje në minutat e fundit rrezikoi edhe të pësonte.Në momentin e hedhjes së shortit, veri-lindorët festuan se do të luanin përballë Valetas. Kampione e Maltës, e vërtetë, por në një ligë të nivelit jo të lart. Kualifikimi dukej çështje e mbyllur ende pa zbritur në fushë, por Valetta u konfirmoi të kundërtën.Ekipi i kryeqytetit maltez nuk është ai që të gjithë e kujtonin dhe e mendonin.

Përkundrazi, në vitet e fundit investimet kanë qenë të rëndësishme. Nga një skuadër vetëm me lojtarë vendas, edhe Valeta i është përshtatur globalizimit.Në kontingjentin, vlera e të cilit në merkato përllogaritet në afro 2,5 milionë euro, rivalët e Kukësit kanë disa të huaj cilësorë, mes të cilëve sulmuesit argjentinas Migel Alba dhe Santiago Malano, si edhe italianin Mario Fontanela, i rritur në akademinë e Napolit, por që në Gadishullin Apenin nuk arriti dot në futbollin e niveleve të larta.

Valetta tregoi në “Loro Boriçi” se kërkon të luajë për kualifikimin. Megjithatë, te Kukësi kanë besim se në ndeshjen e kthimit më 17 korrik në Maltë mund të sigurojë biletën për turin e dytë në Champions. Tani fjala i mbetet fushës, me ekipin e Pacult që pas shitjes së Sindrit Gurit te Ostende duhet të gjejë zgjidhje përpara portës dhe natyrisht i duhet të bëjë më tepër për ta fituar ndeshjen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency