Kupa e Shqiperise

Kukësi dhe Laçi për përmbysjet, Tirana dhe Vllaznia për të mbrojtur avantazhin!

Kupa e Shqipërisë do të mësojë sot 8 skuadrat çerekfinaliste të këtij edicioni. Vëmendja e të gjithëve është në grupin B dhe pikërisht te Kukësi e Laçi. Verilindorët dhe kurbinasit janë mposhtur në ndeshjet e para nga dy skuadra të Kategorisë së Parë, siç janë Apolonia dhe Bylis dhe për të avancuar më tej duhet të përmbysin rezultatet. Megjithatë takimi më i rëndësishëm është ai mes Flamurtarit dhe Tiranës, aty ku vlonjatët me 1001 probleme kanë një mision shumë të vështirë pasi duhet të fitojnë dhe duhet ta bëjnë këtë me një rezultat më të mirë se 2-0 për të kaluar në raundin tjetër, një mision shumë i vështirë ky për të mos thënë i pamundur. Flamurtari-Tirana do të transmetohet live edhe në Supersport. Teuta-Lushnja është sfida tjetër e grupit B, takimi i vetëm që nuk ka ndonjë rëndësi të madhe pasi durrsakët e kanë mbyllur çështjen e kualifikimit falë fitores 3-1 në ndeshjen e parë.  Në grupin A, skuadrat e mëdha pothuajse e kanë prerë biletën e kualifikimit dhe luajnë thjeshtë për statistika sot. Kampionët në fuqi të këtij kompeticioni, Skënderbeu presin Besëlidhjen e Lezhës në Korçë për të mbrojtur fitoren 2-1 të ndeshjes së parë, Partizani dhe Luftëtari e kanë akoma më të thjeshtë ndaj Kastriotit dhe Egnatias ndërkohë që ndeshja më më shumë interes në këtë grup është ajo mes Kamzës dhe Vllaznisë një sfidë në të cilën vendasit me shumë probleme do të tentojnë përmbysjen e humbjes 2-1 të ndeshjes së parë, ndërkohë që Vllaznia do të shkojë në Kamëz me një objektiv të vetëm kualifikimin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency