Abissnet Superiore

Kukësi godet në merkato, merr yllin e Azerbajxhanit

Një sulmues nga Azerbajxhani për të zëvendësuar Pero Pejiç dhe garantuar golat për edicionin e ri. Kukësi realizon goditjen e bujshme në merkato, duke afruar Rauf Aliyev. 28-vjeçari është një prej sulmuesve të përfaqësueses azere arriti akordin për t’iu bashkuar kampionëve të Shqipërisë për edicionin e ri. Lojtari do të bashkohet në stërvitje me skuadrën më datë 11 Gusht.

Nëse në Shqipëri e njohin pak, për Rauf Aliyev vendi ynë nuk është i panjohur. Duke nisur nga karriera e tij në klube, ku në sezonin 2012-2013 ka luajtur përkrah kapitenit kuqezi, Ansi Agolli te Qarabag. Pasi militoi për 7 sezone të ekipi nga Agdami, sulmuesi ka mbojtur edhe ngjyrat e FC Baku, Khazar Lankaran, Neftchi Baku dhe Inter Baku. Përveç një Kupe të Azerbajxhanit me Qarabağ në vitin 2009, Rauf Aliyev ka fituar edhe dy tituj prestigjozë individual, si Lojtari i Vitit më 2011-ën dhe Sulmuesi më i Mirë në sezonin 2011–’12 në Azerbajxhan.

28-vjeçari ka një lidhje të veçantë me Shqipërinë, edhe sepse në vitin 2011 i ka shënuar përfaqësueses kuqezi, në miqësoren e 11 Nëntorit që Azerbajxhani fitoi 1-0 në ish-stadiumin “Qemal Stafa”. Me afrimin e Rauf Aliyev, Kukësi i përgjigjet goditjeve të mëdha të Partizanit me Çanin dhe Skënderbeut me Ali Sowe. Beteja e titullit, kalon mbi të gjitha nga dueli i bomberave në fushën e lojës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency