Kategoria Superiore

Kukësi, hyrje–dalje përpara Partizanit!

Në fillimin e vitit kalendarik java parafundit ishte cilësuar si një nga më të rëndësishmet për Kukësin, që shihte tek përballja direkte me Partizanin mundësinë për të sulmuar kreun që do t’i çonte pranë titullit kampion. Realiteti është krejt ndryshe, pasi çështja e titullit është e mbyllur dhe Kukësi luan për të siguruar vendin e dytë, ndaj një kundërshtari që ka përmbushur misionin e vetë. Humbja me Skënderbeun la një shije të hidhur tek verilindorët që ndaj Partizanit nuk do të luajnë vetëm për të marrë pikët që i sigurojnë vendin e dytë, por mbi të gjitha për t’i treguar kampionëve të rinj që nuk mund të festojnë me fitore ndaj tyre titullin.

Ashtu si në javët e fundit Ernest Gjoka duhet të vijojë punën me mungesat e shumta, pasi në bokse ka përfunduar fantazisti i skaudrës Eduart Rroca. Dëmtimi i pësuar nga numri 10-të në sfidën me Skënderbeun është më i rëndë dhe nuk e ka lejuar futbollistin të shfaqet në stërvitjen e skuadrës dhe vështirë që mund të rikthehet në dy javët e mbetura të kampionatit. Largimi nga infermieria për 25-vjeçarin pritet të vijë përpara finales së Kupës së Shqipërisë më 2 qershor ndaj Tiranës. Ndërkohë sezonin e ka mbyllur edhe kapiteni Ylli Shameti i cili i bashkohet në listën e të dëmtuarve Gëzim Krasniqit. Lajmi i mirë për Kukësin është rikthimi i ish-mesfushorit të kombëtares shqiptare Valdet Rama që ndaj Partizanit pritet të jetë i gatshëm për të dhënë kontributin e tij. Gjithashtu me grupin është kthyer në stërvitje mbrojtësi i djathtë Edis Maliqi, edhe pse 23-vjeçari nuk ka ende në këmbë minutat e duhura për tu aktivizuar si titullar.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency