Kupa e Shqiperise

Kukësi kërkon mbështetje, autobusë falas për finalen me Tiranën

Kukësi kërkon me çdo kusht ta mbylle me trofe sezonin, teksa të dielën do të përballet me Tiranën në finalen e Kupës së Shqipërisë. Për t’ia dalë mbanë kërkohet impenjim maksimal nga futbollistët, përgatitje e zgjuar taktike, por sigurisht, një peshë të madhe do të ketë edhe mbështetja e tifozëve. Finalja do të zhvillohet në “Elbasan Arena”, ku pritet një numër i konsiderueshëm edhe tifozësh bardheblu. Për të mos u ndier inferiorë në tribuna, presidenti i Kukësit, Safet Gjici, ka vendosur t’ua sigurojë udhëtimin falas të gjithë mbështetësve verilindorë, kudo ndodhen. Në një njoftim në faqen zyrtare, klubi i Kukësit sqaron të gjithë tifozët se nga qyteti verilindor, Kamza dhe Durrësi, ku jetojnë me shumicë kuksianët, ditën e ndeshjes drejt Elbasanit do të nisen autobusë falas. Më poshtë njoftimi i Kukësit:

“Njoftim i Klubit!

Për ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë, FK Kukësi – KF Tirana, Presidenti Safet Gjici do të mundësojë udhëtimin pa pagesë të tifozëve kuksianë.

Konkretisht, nga qyteti i Kukësit do të nisen autobusë pa limit drejt Elbasanit, nga Kamza 4 autobuzë dhe nga Durrësi 1 autobuz, për të mbështetur skuadrën, në përballjen ndaj kryeqytetasve në stadiumin “Elbasan Arena.

Futboll Klub Kukësi iu bën thirrje të gjithë sportdashësve, por në veçanti tifozëve kuksianë, që të jenë të pranishëm në ndeshjen më të rëndësishme të Kupës së Shqipërisë.

Ju mirëpresim!”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency