Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kukësi mban krahun e Longos, largon zyrtarisht dy futbollistë

Nga Kukësi nuk largohet vetëm Emiljano Musta. Klubi verilindor, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar ndërprerjen e marrëdhënieve, përveçse me Mustën, edhe me Ardit Hilën. Të dy lojtarët kanë pasur mosmarrëveshje me trajnerin Diego Longo, i cili nuk u ka dhënë hapësira në formacion. Hila, në fakt, prej muajsh nuk ka qenë pjesë e ekipit të parë, ndërsa Musta nuk është preferuar gjatë javëve të fundit, madje as nuk është stërvitur me pjesën tjetër të skuadrës.

Me përfundimin e sezonit (Kukësi ende nuk është i sigurt nëse do të luajë në Europë, pasi varet nga rezultati i finales së Kupës së Shqipërisë), klubi verilindor ka nxituar të zyrtarizojë largimet e para, që pritet të pasohen nga të tjerë, pasi rezultatet gjatë 2021-2022 kanë qenë poshtë pritshmërive.

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...