Kupa e Shqiperise

Kukësi me dy qëndërsulmues? Eksperimenti i Cungut nuk funksionoi!

Kupa është një kompeticion që në fazat e hershme të lejon të eksperimentosh, të aktivzosh lojtarë jashtë pozicionit apo të kryesh një rotacion të gjërë. Kukësi nuk e kishte “luksin” të rreshtohej me linja të dytë dhe të ndryshonte fizionomi, kjo sepse humbja në takimin e parë me Apoloninë rrezikonte një rrëzim me “fytyrë drejt humnerës”, megjithatë Cungu disa “gurë shahu” i lëvizi. Për herë të parë nga momenti kur Vasil Shkurtaj nënshkroi me blutë, tekniku vendosi që përkrah tij të ishte “goleadori” tjetër i skuadrës Artur Reginaldo. Skema  e aplikuar për ti marrë maksimumin dy sulmuesve ishte 4-4-2, Teqja në të djathtë të mbrojtjes, Shameti dhe Krasniqi në qëndër, Rrumbullaku në të majtë,  Çyrbja, Rroca, Limaj , Et’hemi dhe Reginaldo e Shkurtaj në vijën e parë.

Dy ish sulmuesit e Luftëtarit provuan disa herë të kombinonin, madje në momentin e golit të Shkurtajt, Reginaldo u tërhoq duke i lejuar hapësirë vlonjatit, një shenjë altruizimi që për hir të së vërtetës mozambikasi nuk e ka shfaqur shpesh gjatë viteve të fundit në Superiore, gjithsesi gjasat janë që këtë formulë  të mos e shohim më, ose të paktën jo në të ardhmen e afërt. Cungu për ta lidhur pak edhe me profesionin tjetër që ai ka atë të mësuesit të fizkulturës nuk i dha notë kaluese dhe e tha qartë që kjo dyshe për të luajtur sëbashku kërkon kohë, kohë që sipas teknikut Kukësi nuk e ka në dizpozicion. Ai që u përgjigj shumë mirë që ditën e parë të mësimit ishte nxënësi më i ri, Valdet Rama. Kundërshtari nuk ishte i nivelit më të lartë, por gjithsesi 31-vjeçari nuk ngjante si një futbollist që kishte një vit pa e provuar fushën e lojës. Është ende herët për ta thënë, por ndoshta do të jetë pikërisht Rama goditja më e madhe e merkatos së Kukësit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency