Kategoria Superiore

Zyrtare, Kukësi merr Sebino Plakun për pjesëmarrjen në Europë

Sebino Plaku është zyrtarisht futbollisti i Kukësit, të paktën gjatë pjesëmarrjes së verilindorëve në Kupat e Europës. Presidendi Safet Gjici dhe sulmuesi 33-vjeçar, bashkë me përfaqësuesin e tij ligjor, pozuan me fanellën e re, duke zyrtarizuar kështu marrëveshjen e arritur.

Plaku është një sulmues me shumë përvojë, sidomos në përfaqësimet ndërkombëtare, ndaj dhe drejtuesit e nënkampionëve të Shqipërisë nuk kanë dashur të rrezikojnë në merkato me emra të panjohur. Në eksperienca në Europë do të shkojë mirë, atëherë palët mund të gjejnë sërish gjuhën e përbashkët për vijimin e bashkëpunimit.

Sidoqoftë, Kukësi është në merkato për të afruar të tjerë sulmues me peshë, për të mbushur boshllëkun e lënë nga goleadori shkodran, Sindrit Guri, që tashmë është transferuar në Belgjikë. UEFA e ka zyrtarizuar në shortin e Champions-it skuadrën verilindore, duke e konsideruar të përjashtuar Skënderbeun kampion, por korçarët janë sy e veshë nga CAS-i i Lozanës.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top