Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kukësi fiton bindshëm me Laçin dhe kap kreun

Kukësi ka mposhtur Laçin në stadiumin ‘Zeqir Ymeri’, me rezultatin 3-0 dhe i është bashkuar Skënderbeut në krye të renditjes, me shtatë pikë. Verilindorët vinin në këtë takim pas barazimit të marrë ndaj Partizanit dhe fitoren e kishin alternativën e vetme, për të mos u shkëputur nga kreu dhe për të tentuar mbrojtjen e titullit.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Milinkoviç kontrolloi ndeshjen që nga fillimi dhe fati e portieri laçian Selimaj, i mohuan golin e avantazhit në pjesën e parë.

Gjithsesi, Kukësi zhbllokoi rezultatin në minutën e 62-të, pas një autogoli të mbrojtësit Fangaj, i cili devijoi në rrjetë një goditje të sulmuesit azer Alijev. Në minutën e 76, fantazisti brazilian Kale dyfishoi shifrat, duke shënuar një supergol në trekëndëshin e portës së Selimajt dhe në të 86-ën, Bakaj vulosi shifrat në 3-0.

Nga ana tjetër, skuadra laçiane shfaqi mjaft probleme në fazën sulmuese, duke iu afruar portës së Koliçit vetëm nëpërmjet kundërsulmeve, që gjithsesi nuk ishin të rrezikshëm.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...