Futboll

Kukësi, Nasser prish kontratën, vjen Gilmore

Lëvizje e dyfishtë por me kahe të kundërta te Kukësi pak më shumë se një javë nga Superkupa e Shqipërisë, që shënon dhe startin e sezonit të ri për futbollin shqiptar. Klubi verlindor dhe futbollisti izraelit Siraj Naser kanë prishur kontratën e nënshkruar në fund të qershorit, pasi 26-nuk ka pranuar rishikimin e termave financiare. Drejtuesit e kampionëve në fuqi, të pakënaqur nga rendimenti i lojtarit, i cili u aktikvizua si zëvendësues në dy përballjet me Sherifin e Tiraspolit në raundin e dytë të Championsit, i kanë sugjeruar vijmin e bashkëpunimit vetëm me ulje të pagës, por që nuk është pranuar nga mesfushori. Në këto rrethana, palët kanë vendosur me konsensus prishjen e parakohshme të kontratës.

Një mesfushor largohet, një tjetër afrohet. Klubi verlindor ka siguruar shërbimet e nigerianit Samuel Gilmore. 21-vjecari e ka nisur karrierën te skuadra Lagosit në Nigeri, por nga 2015 është zhvendosur në futbollin izraelit ku fillimisht është aktkvizuar me Hapel Acre e, për të veshur më pas fanellën e  Hapoel Petah Tikva. Gilmore konsiderohet një element cilësor i prespektivës, me Milinkovic që duhet ta ingranojë sa më parë te skuadra kampione e Shqipërisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency