Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Kukësi ndëshkohet nga një ish, Partizani hedh hapin e sigurt drejt gjysmëfinales së Kupës

Partizani pranë kualifikimit në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Kampionët në fuqi të Superiores fituan me rezultat minimal ndaj Kukësit në transfertë në përballjen e parë çerekfinale, duke marrë një bonus në madh për takimin e kthimit, që do të zhvillohet në kryeqytet.

Lexo edhe: 

Golin e vetëm të këtij takimi e realizoi një ish, si Gjelbrim Taipi, që nuk e pati të vështirë ta shtynte topin drejt rrjetës.

Sfida nisi me probleme për të kuqtë, pasi Xhuliano Skuka u largua nga fusha e lojës me barelë që në minutën e 19-të.

Partizani, gjithsesi, e gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 43-të, teksa Tedi Cara dhuroi një asist të pastër për Gjelbrim Tapin, me këtë të fundit që e kishte të lehtë me portën e boshatisur.

Në orën 17:00 do të luhet takimi tjetër çerekfinal mes Teutës dhe Tiranës.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...