Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kukësi në Turqi për të rritur muskujt, në plan tri miqësore

Kukësi “nxeh” motorët më pak se një muaj nga starti i sezonit. Ekipi verilindor është nisur mëngjesin e kësaj të hëne drejt të Turqisë, ku do të kryejë fazën përgatitore për dy javët në vazhdim.

Skuadra është grumbulluar në një nga hotelet e qytetit Bolu, ku falë kushteve të përshtatshme klimatike, ekipi do të marrë ngarkesën maksimale para fillimit të kampionatit.

Në tokën turke, skuadra verilindore do të zhvillojë edhe 3 ndeshje miqësore dhe pas dy javësh rikthehet në Tiranë për të përgatitur ndeshjen e parë të Superiores ndaj Tiranës, që do të luhet në “Kukës Arena”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...