Merkato

Kukësi nuk ndalet në merkato, vjen edhe braziliani William Cordeiro Melo

Një merkato për notën 10, të paktën deri më tani për Kukësin. Duket pa frena fushata e shit-blerjeve në klubin veri-lindor që pasi nënshkroi me Sebino Plakun ka siguruar një tjetër element mjaft cilësor. Supersport  mëson se blutë kanë mbyllur akordin me mbrojtësin brazilian William Cordeiro Melo.

24-vjeçari i cili luan në linjën e djathtë është bindur nga drejtuesit e klubit dhe do të jetë shumë shpejt në Shqipëri për të nënshkruar kontratën.

Cordeiro në karrierën e tij ka qënë pjesë e Figuerenses në ligën kryesore të Brazilit, ndërsa ka luajtur edhe në Serinë B braziliane me Clube de Regatas e Ferroviaria. Edicionin e fundit ishte pjesë e Oestes duke qënë një titullar i padiskutueshëm tek skuadra nga Itapolis.

William është një mbrojtës tipik brazilian, teknik , i shpejtë dhe që parapëlqen të sulmojë. Drejteusit e Kukësit pasi kanë studiuar disa takime të tij kanë vendosur ti parashtrojnë ofertën e cila në parim është pranuar nga 24-vjeçari. Vlera e tij në treg është e rëndësishme pasi kartoni i Cordeiros kuotohet me shifrën 600 mijë euro, një fakt që meriton të ketë vwmendje. Me sa duket blutë e kanë gjetur menjëherë zëvendësuesin e Zderic. Kroati i cili u afrua në janar ka mbyllur me marrëveshje bashkëpunimin me nënkampionët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top