Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kukësi “pazar” në Kategorinë e Parë, firmos me ish-sulmuesin e Tiranës

Kukësi ka nisur të lëvizë dhe këtë të hënë ka zyrtarizuar afrimin e dytë në merkaton verore. Mario Beshiraj është lojtari më i ri i Kukësit. 23-vjeçari ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me verilindorët, që kanë nisur prej një jave nga puna për sezonin e ri.

Beshiraj, sezonin e fundit ishte pjesë e Korabit, teksa shënoi 11 gola. Sulmuesi i lindur në kryeqytet, në të shkuarën ka qenë pjesë e Vorës dhe e Tiranës. Teksa me bardheblutë është shpallur dy herë kampion, ndonëse ka patur një aktivizim të kufizuar.

Lexo edhe: 

Pak ditë më parë, Kukësi firmosi dhe me Blerim Sahitajn, i cili u afrua nga Liria e Prizrenit. Verilindorët kanë vendosur që të reduktojnë buxhetin, edhe për shkak të problemeve të Safet Gjicit.

Ndërkohë që objektivi për sezonin e ri pritet që të jetë mbijetesa. Nga edicioni i shkuar vetëm 10 lojtarë janë nën dispozicionin e trajnerit Rrahman Hallaçi. I cili gjatë këtyre ditëve po provon dhe disa lojtarë.

Kuksianët kanë rinovuar me Altin Bytyçin, ndërkohë që kanë arritur dhe akordin me mbrojtësin Vasilios Zogos. I cili edicionin e shkuar ishte pjesë e Bylisit.

Verlindorët siguruan mbijetesën vetëm në javën e fundit të sezonit të fundit, ndërkohë që në merkaton e verës janë larguar shumica e titullarëve. Duke nisur nga Edinson Ndreca, Gjelbrim Taipi, Shqipërim Taipi, Edi Basha, Ergys Peposhi, Redon Dragoshi, Mriza Delimedac.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...