Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare, Kukësi përforcohet në mbrojtje me një “dardan”

Një përforcim i ri për Kukësin. Klubi verilindor këtë të shtunë zyrtarizoi futbollistin më të ri të skuadrës, Blerim Sahitaj, i cili duke iu referuar vetë postimit të klubit, ka firmosur kontratë 2-vjeçare.

Sahitaj, 23-vjeçar, i lindur në Prizren, vjen nga kampionati i Kosovës, ku së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës së Lirisë. Ai luan si mbrojtës krahu.

Afrimi i tij është pjesë e politikës së klubit për këtë sezon, me Kukësin që ka hedhur sytë nga Kosova, kampionat ku pretendojnë të marrin edhe disa elementë premtues për të ardhmen.

Nën urdhrat e trajnerit Hallaçi janë vendosur disa lojtarë “dardanë” pikërisht për t’u provuar. Klubi pritet të ketë një buxhet të reduktuar për sezonin e ri, çka e bën të vështirë të imagjinosh një skuadër me objektiva madhorë, me teknikun Hallaçi që ka në dispozicion një numër të kufizuar lojtarësh.

Lexo edhe:

Përveç Blerim Sahitajt, lëvizjet deri më tani kanë qenë me pikatore, pasi në klub ka rinovuar vetëm Altin Bytyçi teksa është arritur marrëveshja edhe me ish-lojtarin e Bylisit, Vasilis Zogos.

Për sa u përket lojtarëve të sezonit të kaluar pas një eksodi të mirëfilltë këtë verë, pjesë e skuadrës kanë mbetur Tafas, Bytyçi, Lamçe, Berisha, Mohmo, Abdou, Hasaj, Domi, Sula dhe Rashiti.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...