Abissnet Superiore

Kukësi, prapaskenat me afrimin e Aliyev

E hëna do të jetë dita vendimtare për afrimin e bujshëm të Kukësit, Rauf Aliyev. Sulmuesi nga Azerbajxhani ndodhet prej së premtes në Tiranë, por ende nuk ka firmosur kontratën me kampionët e Shqipërisë.

Shkak janë bërë pretendimet e Inter Bakusë së lojtari është ende nën kontratë me klubin e kryeqytetit azer. Vetë futbollisti dhe klubi i Kukësit kërkuan informacione në Federatën e Azerbajxhanit rreth kësaj situate dhe morën garanci se Aliyev është lojtar i lirë prej 30 Qershori. Tashmë te veri lindorët janë në pritje të ITC, Certifikatës Ndërkombëtare të Transferimit, për të formalizuar më pas blerjen e futbollistit.

Në këtë mënyrë, vonesat për prezantimin e 28-vjeçarit nuk lidhej vetëm me gjuhën në të cilën u përpilua kontrata me Kukësin. Përpara se të zbarkonte në vendin tonë, lojtari i përfaqësueses azere kishte njoftuar klubin se kontrata, ashtu sikurse edhe prezantimi eventual përpara mediave duhej të bëheshin në gjuhën ruse.

Pas takimit me presidentin Gjici dhe përfaqësuesit e klubit, sulmuesi kërkoi që gjuha e përdorur, duke nisur nga marrëveshja me Kukësin, të ishte turqishtja, të cilën e zotëron më mirë.

 

Këto çështje shtynë edhe afatet e prezantimit. Kontrata u dërgua për tu përkthyer në gjuhën turke, ndërsa edhe Aliyev do të ketë kohën e nevojshme të studiojë pikat e përcaktuara të bashkëpunimit. Sipas burimeve pranë klubit të Kukësit, marrëveshja me ish-lojtarin e Qarabag, Neftchi Baku dhe Inter Baku pritet të zyrtarizohet këtë të henë, për ti hapur më tej rrugën prezantimit të përforcimit të tetë të veri-lindorëve në merkaton e verës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency