Futboll

Kukësi rikthehet në fushë me mungesa

12 ditë pas eliminimit nga Sherifi i Tiraspolit në raundit e dytë kualifikues të Champions Leagues, Kukësi zbriti sërish në fushën e gjelbër, për të vijuar përgatitijet për sezonin e ri. Përkrah trajnerit të sapozyrtaruzuar Mlladen Milinkovic u shfaq në rolin e ndihmësit të tij Ivan Gvozdenovic, që rikthehet te verlindorët pas eksperiencës me Tiranën. Përvec Allës, që ka një cështje të hapur gjyqësore me Kukësin, mungonin edhe Kolici, Emini dhe Lena, ndërsa të larguar zyrtarisht kanë Karioka dhe Pejic. Menaxheri i përgjithshëm i Kukësit, Naim Halili, sqaroi për Supersport se klubi i Kukësit është shumë i kujdesshëm me kontratat e futbollistëve dhe këtë e konfirmon fakti që i ka fituar gjithmonë gjyqet që ka patur me lojtarëve të vecantë.

Në rrjetet sociale ka patur reagime të ndryshme për emërimin trajner të Mlladen Milinkovic, duke e lidhur me kombësinë e tij serbe, por për drejtorin e përgjithshëm Jonuz Hallaci kjo është një cështje e tejkaluar.

Përtej vlerësimit për punën e trajnerit Ernest Gjoka, Hallaci u shpreh se mungesa e një shtrëngimi duarsh mes presidentit Gjici dhe trajnerit Gjoka pas vendimit për të mos vijuar bashkëpunimin është cështje vullneti mes palëve.

Kukësi do t’i vijojë përgatitijet në kryeqytet deri më 14 gusht, ndërsa një ditë më pas do të zhvendoset në Ohër ku do të qëndrojë për 15 ditë. Para nisjes drejt Maqedonisë drejtuesit e klubit verilindor janë të bindur se ta kenë mbullur merkaton me elementë që do të enë ekskluzivitet i trajnerit të ri Mlladen Milinkovic.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency