Kategoria Superiore

Kukësi–Skënderbeu, mungon dueli i bomberave!

Kampionia dhe nënkampionia në fuqi vijnë në përballjen e javës së 16-të me një situatë krejt ndryshe nga ato të viteve të fundit. Me ndryshimet e verës skuadrat kanë humbur në cilësi dhe kjo duket qartë tek ecuria e tyre këtë kampionat. Shifrat janë ato që flasin qartë, pasi Kukësit dhe Skënderbeut po i mungojnë goleadorët. Reginaldo po mban lart shënjestrën e golit tek verilindorët ndërkohë që tek korçarët ndjehet mungesa e goleadorit. Edicionin e kaluar këto ekipe jo vetëm garuan deri në fund për titullin por kishin në gjirin e tyre edhe dy sulmuesit që në javën e fundit përcaktuan fituesin e Këpucës së Artë, Sowe-Guri. Bomberi nga Gambia u largua pasi i përfundoi huazimi ndërkohë që Guri përveç golave i dha Kukësit dhe një shumë të majme parash me shitjen e tij. Madje për një periudhë të mirë në garën për Këpucën e Artë këto dy ekipe kishin edhe Elis Bakajn e James Adenyi, duke e bërë garën për golashënuesin më të mirë si një sfidë në aksin Kukës–Korçë. Kukësi dhe Skënderbeu nuk po vuajnë sot vetëm emrat e përveçëm pasi statistikat tregojnë se skuadrat kanë shënuar më pak krahasuar me 15 javët e para të edicionit të shkuar. Verilindorët kishin realizuar 25 gola pas 15 javëve të para edicionin e kaluar ndërkohë që sot kanë shënuar 15 gola, 10 më pak. Trendi është i njëjtë edhe për Skënderbeun që këtë edicion ka shënuar 10 gola më pak sesa e njëjta periudhë e sezonit të kaluar. 28 gola kishin shënuar korçarët vjet ndërkohë që në këtë moment kanë 18 gola, duke ruajtur statusin e sulmit më të mirë së bashku me Teutën. Shifrat flasin për skuadra më pak produktive në fazën sulmuese, ndërkohë që trajnerët janë në kërkim të liderave në repartin e avancuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency