Kupa e Shqiperise

Kukësi-Skënderbeu, për një trofe që shpëton sezonin

Kukësi-Skënderbeu, raundi i parë i gjysmëfinaleve të Kupës të një çifti favorit për trofeun. Shpëtimi i sezonit për verilindorët, që kanë vetëm një minimum shansesh teorike në kampionat, ashtu edhe për kampionët në fuqi, që tanimë kanë abdikuar në favor të Partizanit. Një 90-minutësh për t’u luajtur me llogaritë specifike të Kupës. Kukësi e luan të parën në shtëpinë e improvizuar në Kamëz dhe i duhet të krijojë premisa të mira për takimin e kthimit, edhe pse Ernest Gjokës i duhet të përballet me një bilanc të ngjashëm me atë të një lufte sa i përket mungesave.

Nuk do të ketë, jo pak, por 5 futbollistë. Mungon sërish kapiteni Shameti, aq i nevojshëm, sidomos në ndeshje të tilla, peshon shumë edhe mungesa e Valdet Ramës, një lojtar që bën diferencën dhe mund ta vendosë ndeshjen në një episod të vetëm, ndërkohë që listës i shtohen edhe William Corediero i skualifikuar, e Maliqi me Krasniqin. Do të mund të jetë vetëm në stol Irakli Dzaria.

Trajnerit i duhet të improvizojë, me shumë mundësi duke tërhequr Arbër Cyrbjen në mbrojtje, ndërsa skema pritet të jetë e njëjta që i dha suksesin me Tiranën, një 4-4-1-1, me Reginaldon dhe Shkurtajn para, në një dyshe që po funksionon, me mozambikasin në volum të konsiderueshëm dhe vlonjatin në dygolësh në takimin e fundit.

Skënderbeu, në krahun tjetër, thirret për reagim. Dukshëm larg shkëlqimit të viteve të shkuara, skuadra vuan një sezon oshilacionesh, ndoshta edhe si pasojë e ndikimit psikologjik të zhvillimeve në Lozanë. Nga fitorja 4-0 me Kastriotin, tek humbja 1-0 në Laç, është një Skënderbe luhatjesh të frikshme që në këtë ndeshje i duhet të transformohet në versionin më të mire, për të hedhur një hap drejt finales.

Orges Shehi pritet të ketë të gatshëm Muzakën, ndërkohë që mungesat në kampin korcar janë ato të Shqiprim Taipit dhe Bruno Lulajt. Diçka më shumë se një muaj më parë, korçarët fitonin 1-0 në kampionat, duke u dhënë një goditje të fortë shpresave të Kukësit në luftën për titull, këtë herë do të duhet i njëjti shpirt dhe e njëjta forcë për të mos kompromentuar rrugën e vetme drejt Europës, në pritje të një lajmi të mirë nga Lozana.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency