Kategoria Superiore

Kukësi tregon supermacinë, pretendent kryesor për titull!

Në fillim të sezonit me listën e skuadrave në duar, lexoje tek Kukësi emra si Kristal Abazaj, Enis Gavazaj, Vasil Shkurtaj, Rroca, Musolli, Et’hemi dhe natyrshëm që e  vendosje këtë ekip ndër pretendetë kryesor për titull. Paraqitja e mirë në Superkupë  kundër Partizanit përpos humbjes dhe fitorja në javën e parë në një tjetër duel me kampionët i kishin vendosur një kronizë të artë bluve duke mos zhgënjyer pritshmëritë, nga ai çast nisi një rënie graduale e ndikuar edhe nga dëmtimet. 1 fitore 2 barazime e 3 humbje në 6 ndeshjet që pasuan krijuan idenë se ambiciet për titullin e dytë do të mbeteshin thjesht të tilla, megjithatë me rikthimin e grupit të plotë, Shpëtim Duro pati mundësinë të implementonte ashtu si duhet të gjithë konceptin e tij dhe Kukësi sot ka 4 fitore në 5 ndeshje dhe më kryesorja është ngjitur në majën e renditjes. Kristal Abazaj po rigjen ritmin e epokës së Luftëtarit, gjithashtu edhe Gavazaj me hapa të vegjël po rikthehet ai i dikurshmi, Shkurtaj shënon me rregullësi ndërsa Musolli është një lider në mesfushë, një kapiten i vërtetë.

Duke analizuar problemet e Partizanit që sot është pa trajner, ato të Teutës e Tiranës që gjithashtu janë pa trajner duket se rivali i vetëm për momentin është Laçi, respekt maksimal për punënë e bardhezinjve, por niveli më i lartë cilësor i Kukësit të bën të mendosh se tashmë pretendeti numër 1 për tu shpallur kampion i Shqipërisë është pikërisht ekipi i drejtuar nga Shpëtim Duro.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency