Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kukësi triumfon në Laç dhe del nga zona e ftohtë e renditjes

Kukësi triumfon në Laç
Kukësi triumfon në Laç

Kukësi triumfon në Laç me rezultatin 1-2 dhe regjistron fitoren e dytë radhazi në kampionat. Të zotët e shtëpisë e nisën mjaftë mirë sfidën, duke kaluar të parët në avantazh që në minutën e 10 -të.

Kapiteni Mentor Mazrekaj asistoi saktë për Guindon, me këtë të fundit që nuk gaboi duke goditur saktë nga brenda zonës. Për Guindon ishte goli i parë që prej rikthimit të tij te Laçi në merkaton e dimrit.

Kukësi u mundua të reagonte dhe vetëm pas 16 minutash riktheu baraspeshën me Rashitin. Ndreca pasoi saktë drejt sulmuesit në zonë, me këtë të fundit që shfrytëzoi në maksimum mundësinë e artë për të barazuar rezultatin.

Pjesa e parë u mbyll në barazim, ndërsa Kukësi në fraksionin e dytë riktheu rezultatin. Në minutën e 53 të besuarit e trajnerit Hallaci kaluan në avantazh me Ebert.

Lexo edhe:

Ishte Taipi ai që harkoi nga goditja e këndit me topit që shkoi në duart e Selmanit. Ky i fundit nuk arriti që ta mbajë në zotërim dhe gabimin e shfrytëzoi në maksimum braziliani.

Kukësi realizoi edhe të tretë me Taipin, por pas ndërhyrjes së sistemit Var, goli u anulua për faull ndaj portierit. Deri në fund asgjë nuk ndryshoi me Kukësin që parakalon në renditje Lacin.

Ekipi i Hallaçit pas triumfit të dytë radhazi ndodhet në vendin e 7 me 31 pikë, ndërsa Laçi zbret në vendin e tetë në kuotën e 30 pikëve. Ekipi i Mezanit në katër ndeshjet e fundit në kampionat numëron tre humbje dhe një barazim.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...