Abissnet Superiore

Kukësi-Vllaznia një sfidë “sulmi”, premtohet spektakël në “Egnatia Arena”

Ka shumë për të pritur nga një Kukësi-Vllaznia, mbi të gjitha lojën e bukur dhe futbollin argëtues. Përballen dy skuadrat më simpatike të kampionatit, dy formacione që aplikojnë lojën sulmuese dhe të hapur, duke i shtuar emocionet çdo ndeshjeje.

Ka edhe një derbi të huajsh. Thomas Brdaric dhe Diego Longo, janë të vetmit të huaj të mbetur në stolat e Superiores pas largimit të Vukicevic, dhe merita për fizionominë që ju kanë dhënë skuadrave është mbi të gjitha e tyrja. Vllaznia shkon në “Egnatia Arena”, aty ku do të luhet sfida, në euforinë e ndeshjes më të mirë të këtij sezoni, fitoren bindëse 6-3 ndaj Dinamos, një paraqitje entuziazmuese në kompleks dhe që nxori në pah mbi të gjitha virtualitetet e sulmit.

Me një Liridon Latifi në formën më të mirë, Aralicën dhe Durdjevic që po konfirmohen si afrime të goditura, Vllaznia ka rritur ndjeshëm kapacitetin e saj ofensiv dhe pas një kampionati ku luftuan për titullin deri në sfidën e fundit, ky konsiderohet sezoni që mund ta rikthejnë më në fund trofeun në Shkodër.

Kukësi vjen pas një barazimi me Partizanin, por ajo që ka shfaqur deri më tani skuadra e Diego Longos është padyshim premtuese. Kukësi krijon volum loje, ka rrjedhshmëri në aksionet e ndërtuara dhe po prezanton elementë mjaft interesantë sidomos në vijën e parë, duke nisur nga braziliani Feiao, apo Milunovic e Basa.

Stadiumi i ri pritet të jetë gati pas pak më shumë se një muaji dhe te Kukësi e dinë se do të kenë një avantazh të munguar në këto vitet e fundit për të synuar titullin kampion, ndaj kundër Vllaznisë do të kërkojnë ti’ japin fund serisë prej 3 ndeshjesh pa fitore.

Në kampin shkodran ndërkohë është një përballje që në rast suksesi vlen kreun e klasifikimit, deri mbrëmjen e të hënës kur do të vijë dhe verdikti i derbit. Një sfidë totale, mbi të gjitha në sulm, është një nga ato ndeshje ku vërtet merr vlerë shprehja, fitoftë më i miri!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency