Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Kukësi zyrtarizon ish-lojtarin e Shqipërisë U-21

Tjetër zyrtarizim nga Kukësi në limitet e merkatos së dimrit. Klubi verilindor ka njoftuar nënshkrimin me Atdhe Rushitin, një futbollist shqiptar i formuar në akademinë e Baselit dhe që ka luajtur së fundi në Zvicër në radhët e Dornach, pa harruar faktin që ka qenë pjesë e Shqipërisë U-21.

Njoftimi i Kukësit:

“Futboll Klub Kukësi njofton se sulmuesi Atdhe Rashiti është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 23-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin tonë një kontratë për 3 sezone e gjysmë, duke u bërë futbollisti më i ri në skuadër.

23 vjeçari, i lindur në Francë vjen te Kukësi nga kampionati zviceran ku së fundmi ka qenë pjesë e Dornach teksa është një futbollist i dalë nga akademia e Basel. Rashiti ka luajtur edhe me ekipe si Deportivo Alaves e Inter de Madrid në Spanjë dhe Black Star në Zvicër. Rashiti ka zhvilluar edhe një ndeshje me Shqipërinë U21.

Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje futbollistit Atdhe Rashiti dhe shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirë se vjen Atdhe!”

Skeda e Lojtarit:

Emri: Atdhe Rashiti

Mosha: 23 vjeç

Gjatësia: 1.82 m

Kombësia: Shqiptar

Pozicioni: Sulmues

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....