Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Kumbulla më i miri i Romës, ja nota për mbrojtësin kuqezi (VIDEO)

Kumbulla më i miri i Romës
Kumbulla më i miri i Romës

Kumbulla më i miri i Romës. Mbrojtësit kuqezi i mjaftuan 45 minuta për të justifikuar besimin e Mourinhos. Ndërkohë sajti i specializuar, Sofascore e vlerësoi me notën 7.5, më të mirën e ndeshjes.

I aktivizuar në fillim të pjesës së dytë, në vendin e Llorentes, mbrojtësi shqiptar bëri një ndeshje perfekte në prapavijë. Ai ia doli me sukses të sprapsë disa sulme të spanjollëve të Real Sociedad.

Lexo edhe:

Krahas punës perfekte në prapavijë, Marash Kumbulla shënoi edhe golin e sigurisë. Në minutën e 87’, mbrojtësi kërceu mbi të gjithë dhe dërgoi topin në rrjetë.

Një festë me dedikim për bashkëshorten shtatzënë, nga ana e mbrojtësit kuqezi, që pas një sezoni shumë të komplikuar. Ky gol duket se risjell besimin e duhur te Kumbulla, për të ndryshuar pozitat e tij te Roma.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...