Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Kumbulla reagon pas fitores së thellë të verdhekuqve: Daje Roma!

Marash Kumbulla vijon fazën e rehabilitimin pas dëmtimit të ligamentit të kryqëzuar. Mbrojtësi kuqezi ka publikuar një postim në rrjetet sociale për të bërë një bilanc të rikuperimit të tij dhe për të komentuar fitoren e Romës ndaj Empolit:

“I lumtur me fitoren e madhe të djeshme, vazhdoj përgatitjen me më shumë motivim! Forca Roma!”, ka shkruar Kumbulla në Instagram.

Lexoni edhe:

Mbrojtësi i është nënshtruar operacionit në maj dhe nuk do të jetë në gjendje të kthehet gjatë këtij viti. Synimi i Kumbullës është të zbresë në fushë në kohë për të fituar formën e duhur para finaleve të Euro 2024.

Shqipëria është shumë pranë kualifikimit në Europin, teksa ndeshja e radhës do të jetë me Çekinë, më 12 tetor, në “Air Albania”.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...