Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Kundër Katar 2022, Flick: Atje nuk respektohen të drejtat njerëzore, Kupa e Botës luhet për tifozët

Trajneri i kombëtares së Gjermanisë, Hans-Dieter Flick, u shpreh kundër zgjedhjes së Katar-it, si vend organizator për Botërorin 2022.

Në një intervistë për “Süddeutsche Zeitung”, tekniku theksoi se Kupa e Botës nuk duhej të ishte organizuar atje dhe kjo për shkak se në Katar nuk respektohen të drejtat bazë njerëzore.

“Kupa e Botës nuk duhej të ishte organizuar atje, ne duhej të thoshim jo. Në Katar të drejtat njerëzore nuk mbrohen, kështu që nuk do të jetë një Kupë Bote për tifozët. Ka njerëz që duan të fluturojnë në Katar, por heqin dorë për një sërë arsyesh”-tha ndër të tjera Flick.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...