Kombëtare

Kundërshtarët dhe kalendari i Kombëtares U-17 në turneun turk

Shqipëria U-17 e drejtuar nga Elvin Beqiri ka njohur sot kundërshtarët dhe kalendarin e “Mercedes Benz Aegean Cup”, pas ndryshimeve të bëra nga Federata Turke e Futbollit, e cila është edhe organizatoret e eventit. Ky kompeticion zhvillohet në Altinordu nga data 13 deri në 20 janar 2019.

Në këtë turne marrin pjesë 8 skuadra kombëtare të ndara në dy grupe. Shqipëria U-17 bën pjesë në Grupin A së bashku me Turqinë, Anglinë dhe Moldavinë. Në Grupin B bën pjesë Spanja, Rusia, Turqia B dhe Maqedonia. Ndeshjet e fazës së grupeve zhvillohen në 14, 15 dhe 17 janar, në datë 19 do të luhet ndeshja finale dhe ajo për vendin e 3-të.

Kalendari i ndeshjeve:

14 Janar 2019 Angli-Shqipëri ora 15:00
15 Janar 2019 Turqi-Shqipëri ora 12:00
17 Janar 2019 Moldavi-Shqipëri ora 15:00
19 Janar 2019 Finalja e vendit të 3-të ora 12:00
Finalja ora 15:00

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency