Serie A

Kundërsulme “vrasëse” dhe dy sulmues “të artë”, Inter vë duart te titulli

Inter im nuk do të jetë më “Amala”, deklaronte Antonio Conte në ditën e tij të prezantimit si trajner i ri i zikaltërve në 2019-ën dhe dalëngadalë Interi nuk është më “i çmendur”, është më pragmatist, nuk zhbalancohet dhe kujdeset për të marrë maksimumin, ashtu si bëri ndaj Sassuolos.

Zotërimi i topit 70.3% në favor të zi-gjelbërve, 490 më pak pasime nga Interi krahasuar me ekipin e De Zerbit, megjithatë rezultati përfundimtar dëshmon që Conte ka të drejtë, madje edhe në mënyrën se si po e merr atë.

Në futbollin e parimeve ka ende lëvizje të kodifikuara, precize dhe kirurgjikale, të cilat të bëjnë të shkosh tek goli me disa hapa dhe mbi të gjitha me shpejtësinë maksimale.

Në debatin e përjetshëm dhe të lodhshëm mbi lojën e bukur dikush do të duhet të shpjegojë pse një lojë e luajtur me disa hapa dhe me një ritëm të shpejtë nuk mund të konsiderohet estetikisht e pëlqyeshme.

Përveç bluarjes së rekordeve dhe fluturimit drejt “scudettos” me dhjetë fitore radhazi dhe një duet me 36 gola në dy, mes Lautaros e Lukakut, Interi të jep përshtypjen e një skuadre të pathyeshme.

Manovra, edhe nëse nuk mbështetet nga zotërimi i vazhdueshëm i topit, është gjithsesi e bukur për t’u parë, siç është efektive dhe shumë e shpejtë. Çdo njeri ka të drejtën të kritikojë çfarë nuk i pëlqen, por vështirë që dikush mund të thotë se ky Interi nuk e meriton kampionatin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency