Tenis

Kupa Davis, Rafael Nadal rikthehet si numri 1 në botë

Rafael Nadal do të rikthehet në fushë pas 3 muajsh dhe do ta bëjë me petkun e numrit një të botës. Spanjolli, i cili nuk ka zhvilluar asnjë takim që nga muaji janar, kur u dorëzua në çerekfinale të Australian Open përballë Marin Cilic, do të garojë në Kupën Davis që nis këtë fundjavë, megjithëse, sipas trajnerit të tij, Carlos Moya, majorkeni ende nuk është në maksimumin e formës fizike pas dëmtimit në kockat e legenit.

31-vjeçari do të ketë një detyrë të vështirë për ta mbajtur vendin e parë në renditjen e përgjithshme, duke qenë se i duhet të mbrojë 4680 pikë. Rafa hyn në javën e tij të 168-të në karrierë si numri 1 i botës dhe është e sigurt që të paktën për dy javë do të qëndrojë në këtë pozicion dhe do të barazojë John McEnron me gjithsej 170 javë.

Nëse iberiku nuk triumfon në turneun Masters të Montecarlos, që starton më datë 15 prill, atëherë do t’ia dorëzojë pozicionin numër 1 zvicëranit Roger Federer.

36-vjeëari më 18 shkurt u bë tenisti më moshën më të madhe në histori që merrte kreun e renditjes së përgjithshme ATP, pozicion të cilin e dorëzoi pasi u eliminua në raundin e parë të turneut të Miamit nga australiani Kokkianakis.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top