Futboll

Kupa e Afrikës, Senegali skuadra e parë gjysmëfinaliste

Senegali është skuadra e parë gjysmëfinaliste e Kupës së Afrikës që po zhvillohet aktualisht në Egjipt. Mjaftoi një gol që Mane me shok të mposhtnin 1-0 Beninin dhe të kualifikoheshin në ruandin e 4 skuadrave më të mira. Në minutën e 69-të, Gueye i shërbyer në mënyrë perfekte nga Mane me një të djathtë të fuqishme brenda zone mposhti portierin e Beninit duke realizuar golin e fitores për Senegalin. Benini e mbylli ndeshjen me një lojtar më pak pasi në minutën e 83-të, Verdon u ndëshkua me karton të kuq. Në gjysmëfinale, Senegali do të përballet me fituesin e çiftit Madagaskar-Tunizi. Në gjysmëfinale u kualifikua edhe Nigeria që mposhti 2-1 Afrikën e Jugut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency