Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Kupa e Botës për Klube/ Flamengo eliminohet, rivalët e “CR7” në finale

Flamengo është eliminuar në gjysmëfinale ndaj skuadrës nga Arabia Saudite, Al Hilal, me këta të fundit që triumfuan 2-3 dhe sigurojnë biletën e parë për në finale.

Al Dawasari zhbllokoi ndeshjen pas 4 minutash lojë, ndërsa brazilianët gjetën barazimin në minutën e 20 me Pedro.

Fraksioni i parë ishte shumë i luftuar, ndërsa ishi i Marseille, Gerson u ndëshkua me kartonin e kuq në minutën 45+3 duke lënë Flamengo-n me dhjetë lojtarë.

Al Hilal u rikthye në avantazh nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e nëntë shtesë përsëri me Al Dawasari.

Në pjesën e dytë Vietto çoi rezultatin në 1-3 në minutën e 70, ndërsa Pedro mbylli llogaritë me golin në minutën e 90+1.

Kështu, Al Hilal kalon në finale për herë të parë në histori dhe pret fituesin e çiftit Real Madrid-Al Ahly.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...