Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Kupa e Italisë/ Allegri jep lajmin e madh për tifozët e Juves

Trajneri i skuadrës së Juventus, Massimiliano Allegri ka dhënë një lajm shumë të mirë për të gjithë mbështetësit e “Zonjës së Vjetër”.

Në konferencën për mediat, të zhvilluar në prag të takimit për Kupën e Italisë me Sassuolon, tekniku theksoi se Kaio Jorge mund të luajë në rolin e titullarit.

“Kaio mund të jetë titullar, ai mund të përfundojë te Sassuolo. Kean jashtë për shkak të skualifikimit”-kështu e paraqet trajneri i Juventusit, sfidën e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Italisë.

Tekniku jep disa indikacione për formacionin startues, duke zbuluar se mund të fokusohet te sulmuesi Kaio Jorge.

“Ai mund të fillojë nga minuta e parë. Ai është i ri, ai po bën rrugën e tij dhe është i lumtur që është në Juventus.”- theksoi ndër të tjera trajneri Italian.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...