Kupa e Italise

Kupa e Italisë, derbi i Milanos luhet dy ditë pas Krishtlindjes?

Liga italiane e futbollit ka përcaktuar datat e raundit të 1/8-ave por edhe shortin e Kupës së Italisë për fazën çerekfinale, ku mund të kemi një përballje të mundshme mes Milanit dhe Interit që nëse përmbushen parashikimet do të vihet në skenë vetëm 2 ditë pas festës së Krishtlindjes, pikërisht në 27 dhjetor. Përsa i përket fazës së 1/8-ave do të nisë gjithçka Interi në 12 dhjetor në San Siro. Zikaltërit nëse mposhtin fituesin e çiftit Cagliari-Pordenone mund të sfidojnë në çerekfinalet e turneut kushërinjtë e urryer nga i njëjti qytet, gjithmonë nëse Milani eliminon fituesen e një tjetër derbi atij të Veronës mes Chievos dhe Hellas. Çerekfinalet e tjera nëse nuk do të ketë surpriza mund të jenë Lazio-Fiorentina, Napoli-Atalanta dhe ndeshja tjetër e madhe ajo mes Juventusit dhe Romës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency