Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Kupa e Italisë/ Dy shqiptarë titullarë, marrin në dorë mesfushën e Lecces

Dy shqiptarë në formacionin titullar të Lecces në ndeshjen e Kupës së Italisë përballë Cremoneses në “Via del Mare”. Trajneri Roberto D’Aversa u ka besuar nga minuta e parë dy kuqezinjve, Ylber Ramadani dhe Medon Berisha, që luajnë krah njëri-tjetrit në mesfushë.

Ylber Ramadani është konfirmuar prej disa vitesh element kyç në formacionin e Kombëtares Shqiptare, ndërsa 20-vjeçari Berisha është kapiten i përfaqësueses Shpresa të drejtuar nga Alban Bushi.

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...